Masaż izometryczny

Masaż izometryczny to zabieg stosowany przy zanikach mięśniowych (np. po unieruchomieniu), wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub na pojedynczym napiętym mięśniu. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom. Polega na intensywnym treningu mięśni podczas skurczu izometrycznego. Stosuje się go także w celach kosmetycznych – w kuracjach odchudzających i antycellulitowych.

 

Zabieg przeprowadza się w trzech etapach:

Etap I – przygotowawczy, obejmuje masaż klasyczny na rozluźnionych mięśniach z zastosowaniem głaskania, rozcierania i ugniatania, mający na celu wywołanie przekrwienia i rozgrzanie tkanek trwania wynosi 5 min.

Etap II – zabieg właściwy; przed przystąpieniem do masażu należy wywołać prawie maksymalne napięcie izometryczne (napięcie mięśni bez zmiany długości). Na tym etapie masaż jest szybki i energiczny przy pomocy rozcierania, ugniatania i oklepywania. Dzieje się tak przez 15-30 sekund, po czym następuje 15-30-sekundowa przerwa z zastosowaniem technik rozluźniających.
Ogólny czas tej części wynosi 5-8 min.


Etap III – końcowy; obejmuje masaż klasyczny rozluźniający, trwający 5 min., stosowany w celu zmniejszenia napięcia mięśni. Wykonuje się głaskanie, rozcieranie, delikatne ugniatanie, wibrację i roztrzepywanie.

Masaż izometryczny w serii 10 zabiegów przeprowadza się raz dziennie lub co drugi dzień, w zależności od stanu masowanej okolicy. W początkowej fazie zabiegów zmniejsza się obwód masowanej części, co jest wynikiem zmniejszania się tkanki tłuszczowej podskórnej. Siła masowanej grupy mięśniowej lub pojedynczego mięśnia wzrasta równomiernie od początku stosowania zabiegów.

 

Skorzystaj sam z dobrodziejstwa masażu izometrycznego lub zaproś kogoś bliskiego.

Zapoznaj się również z ofertą masażu leczniczego/klasycznego,  masażu relaksacyjnego oraz z kuracją czekoladową.

około 20 minut* – 40zł

Zapoznaj się z pozostałą ofertą - CENNIK

*czas zabiegu jest orientacyjny

Gabinet Masażu Szczecin
Masaż Izometryczny Szczecin

© 2016 Justyna Długołęcka. Proudly created with Wix.com

Masaż Szczecin

kontakt: 607-374-914

google-309740_960_720.png
face.png
booksy.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now